Нещодавно я відкрила для себе новий вид чеського бісеру - Phosphorescent beads, який світиться в темряві.

Звичайно ж, як тільки я дізналася про фосфорний бісер - звернулася до своїх постачальників із проханням дізнатися, чи випускає завод люмінесцентний бісер для вишивання 10-го розміру, на що отримала відповідь, що на сьогодні є ціла серія бісеру, що світиться, різних кольорів, але не вишивального, а більш великих розмірів.

Ікона вишита флуоресцентним бісером

На фото ви бачите ікону, в якій використаний бісер, що світиться 9-го розміру 68102 (Crystal - Phosphorescent Lined).

Ікона вишита бісером, що світиться

За структурою він схожий на бісер 38302 - теж скло з білим прокрасом, але колір в нього не зовсім білий, я б сказала - молочний і трохи схожий на номер бісеру 57206.

Як виглядає бісер, що світиться в темряві

Як виглядає фософорний бісер

Хочу зауважити, що фото не передає ту яскравість, яку ви зможете побачити вживу.

Цей бісер зпочатку акумулює денне або штучне світло, а з настанням темряви починає світитися. Світиться завжди яскраво-салатовим кольором, незалежно від того, якого кольору сам бісер.

Заради експерименту, я вишила на 14-тій канві Аіда 3 зразка, про які розповім далі.

До експерименту залучаємо ще нитку Madeira Helloween. Я вже писала про неї статтю, де порівнювала кілька видів світлонакопичувальних ниток і навела приклади номерів бісеру, які можуть світиться в темряві, дуже рекомендую почитати.

Фосфорний бісер ми взяли 9-го розміру, він, звичайно ж, штовхається на канві, так як вона розрахована під вишивальний бісер №10, але нам важливо було подивитися саме світіння бісеру вишитого різними варіантами.

Приклад фосфорного бісеру

Перший зразок – це прозорий бісер 00050, вишитий фосфорною ниткою Madeira "Halloween". Ми бачимо спокійне рівне світіння фосфорної нитки.

Другий зразок68102, світлонакопичуючий бісер, вишито ниткою Титан 100. Тут спостерігаємо, що сам бісер світиться «уривками». Це залежить від внутрішнього фосфорного прокрасу, його нанесення не однорідне і тому бісер світиться по різному, один більше, а інший менше

Третій зразок – теж бісер 68102, але вже вишитий світлонакопичувальною ниткою Мадейра Хеловін. Спостерігаємо яскраве світіння двох люмінесцентних матеріалів: бісер+нитка. Там, де недостатньо внутрішнього фосфорного прокрасу в бісері, світіння відшкодовується фосфорної ниткою, що дає суцільну рівну лінію, що виглядає, на мій погляд, дуже добре.

Як я вже казала, виробник бісеру Preciosa випускає серію фосфорного бісеру (Crystal - Phosphorescent Lined), усі номери якої ви зможете побачити в нашій Палітрі бісеру в серії "Блиск вовчиці"

Можливо мої експерименти надихнуть Вас на нові ідеї, чого дуже Вам бажаю.

Купити бісер, що світиться 68102 можете у нас, так само запрошую ознайомитись з Живими Палітрами бісеру Preciosa на нашому сайті, в якіх бісер згрупований по кольорам.

Фото взяті з нашої Живої Карти чеського бісеру на текстильній основі.