Як краще зберігати бісер та навіщо потрібен органайзер
Органайзери - надзвичайно корисні інструменти для майстринь, які вишивають бісером, створюють прикраси або займаються іншим видом рукоділля, в якому використовується бісер, намистини, стрази чи інші дрібні елементи.
Правильне зберігання бісеру під час роботи над проектом захистить його від вигорання, пилу, вологи, а також від розсипання, перемішування чи втрати. Найкращий варіант - зберігати його у спеціальних контейнерах, баночках або органайзерах з кришкою з окремими секціями для кожного кольору. Під час вишивки можна одразу набирати бісер на голку з органайзеру або насипати бісер на спеціальний килимок з липкою чи ворсистою поверхнею.
Ось декілька причин, чому органайзер зробить вашу творчість зручнішою:
-
Бісер до схеми можна розкласти по кольорам у комірки та підписати номери, щоб не плутатись під час роботи.
-
Для кожного проекту в роботі можна завести окремий органайзер з кришкою, який дозволить упорядковано зберігати запаси.
-
Розділеність органайзера на окремі комірки запобігає змішуванню кольорів.
-
Якщо органайзер має міцну кришку, яка щільно закривається, його можна сміливо брати з собою в дорогу.
-
Організованість бісеру дозволяє не витрачати час на пошуки потрібного кольору.
На фото коробочки для зберігання бісеру.
Недоліки та переваги різних варіантів зберігання бісеру розглянемо далі.
Що можна використати для зберігання бісеру
Що тільки не використовують майстрині, які вишивають бісером або роблять прикраси, для організації та полегшення свого робочого процесу! Від пристосування того, що знайшлось вдома, до спеціальних органайзерів та килимків. Про це все ми сьогодні і поговоримо.
Почнемо з того, що можна використати для організації бісеру для роботи з наявного вдома. Більшість ідей кмітливості майстринь взято з інтернету і нам жодним чином не належать:
-
Фетр чи будь-яка інша цупка тканина. Плюсом такого рішення є його легкодоступність. Для невеликих процесів з декількома кольорами можна спробувати, оскільки з тканини бісер розбігатися буде менше, ніж з дерев’яної поверхні стола. Але велика кількість кольорів будуть змішуватися та скочуватися, а за волокна фетру може чіплятися голка при набиранні бісеру.
-
Деко чи кришка від пластикового контейнеру, на дно якої наклеєно двосторонній скотч. Наявні бортики та скотч збережуть бісер від розкочування, але зверніть увагу, що до деякого скотчу бісер пристає так, що не відколупаєш, а інший - зовсім не тримає, тому це не універсальне рішення.
-
Палітра для фарб (чи навіть пластикова таріль для фаршированих яєць). Вони дешеві та доступні (пластикові палітри легко купити в будь-яких канцтоварах), мають певну кількість заглиблень, що допоможе при багатоколірному процесі. Але вони дуже легкі, майже невагомі, а тому запросто перевертаються. І в них не передбачені кришки.
-
Коробочки від цукерок Тік Так. Плюсом є їхня прозорість, але з них неможливо набрати бісер на голку, тому для вишивання бісер потрібно висипати.
-
Сірникові коробки. Тимчасове рішення, адже коробки дуже м’які, швидко зношуються, легко деформуються та рвуться.
А тепер перейдемо до спеціальних пристосувань, які прискорять та полегшать вашу бісерну вишивку чи бісероплетіння:
-
Липкий силіконовий килимок. Просте та дешеве рішення для роботи з невеликою кількістю кольорів. За рахунок липкої поверхні бісер з килимка не скочується, його зручно покласти на станок, п’яльці чи навіть на руку під час вишивки. З килимка легко набирати бісер, а також можна легко відновити липкість поверхні, промивши килимок під холодною водою без мила. Недоліком може слугувати невеликий розмір і неможливість організувати на килимку весь бісер для багатоколірного процесу.
-
Рукавичка з липкою стрічкою. Гарна ідея для тих, хто вишиває на руках, бо дає змогу набирати бісер з клейкого шару на рукавичці. Мінусом є необхідність постійно змінювати клейкий шар і його невелика поверхня, на яку неможливо закріпити велику кількість бісеру.
-
Ворсистий килимок. Завдяки структурі його поверхні бісер не розлітається по всьому столу. Але якщо покласти килимок на похилу поверхню - бісер все ще може з нього скочуватись. За рахунок площі, що приблизно дорівнює А4, на ньому можна розкласти велику кількість кольорів, які легко набирати на голку, а після завершення роботи - збирати.
-
Пластиковий органайзер для бісеру або таблетниця - їх існує різна кількість варіантів на різну кількість комірок і різних модифікацій: з однією кришкою для багатьох комірок, з окремою кришкою для кожної комірки, зі змінними перегородками між комірками, з окремими коробочками в пластиковому кейсі. Особливістю більшості цих органайзерів є те, що в них зручно зберігати залишки та запаси бісеру, але не зручно набирати бісер в процесі вишивки, якщо комірки високі. Для таких органайзерів перші три пункти цього списку (килимки чи рукавичка) є обов'язковими доповненнями, що дозволять зручно набирати бісер на голку під час вишивання.
-
Баночки або колбочки - багато різних форм та об’ємів, з різноманітними кришками, скляні та пластикові. В них зручно зберігати бісер, але вони можуть бути незручними для набирання бісеру на голку.
-
Зіп-пакети - найпоширеніший спосіб зберігання бісеру. Зручність таких пакетів полягає у тому, що вони міцно закриваються і є прозорими. Але водночас вони мають багато недоліків: швидко рвуться, протираються, ламається застібка, втрачають свій вигляд, жовтіють та брудняться. Також з них не зручно набирати бісер на голку.
-
Дерев’яні органайзери - зручні для зберігання бісеру під час роботи над поточним проектом, бо мають дерев’яну або акрилову кришку, яка міцно тримається на магнітах, що запобігає змішуванню чи розсипанню бісера. Вони бувають різного розміру, з різною кількістю комірок, з можливістю докупити додаткові яруси, з різноманітним декором на кришці. З такого органайзера зручно одразу набирати бісер на голку під час вишивки, бо він має неглибокі комірки. На магніт можна закріпити голку в процесі вишивання, щоб не загубити її.
На фото дерев'яні органайзери для бісеру від виробника ShashelToys
Порівняння дерев’яних органайзерів від різних виробників
На ринку України є декілька виробників,які виготовляють деревяні органайзери для бісеру з фанери та ХДФ.
Органайзери для бісеру від ShashelToys
плюси |
мінуси |
|
|
Органайзери для бісеру від Golden Key
плюси |
мінуси |
|
|
Органайзери для бісеру від Wonderland Crafts
плюси |
мінуси |
|
|
Органайзери для бісеру від Бісер Арт
Нові моделі
плюси |
мінуси |
|
|
Старі моделі
плюси |
мінуси |
|
|
Чому важливо, щоб у органайзера були гарні магніти? Відповідь у відео:
Відгуки вишивальниць, які постійно користуються органайзерами, можете подивитись під нашим відеооглядом: