Хочу Вам розповісти про люмінесцентні нитки, що світяться в темряві, а точніше поділиться своїм досвідом.
Частину наших Живих Карт чеського бісеру Preciosa ми вишиваємо саме такою ниткою.
Мені довелося зіткнутися з трьома виробниками: Spark beadS, Китайська нитка для машинної вишивки і німецька Madeira "Halloween".
Перша нитка, яка потрапила мені в руки, була від Spark beadS, намотка на пластикову шпулю в 30 м. Тоді я проводила експерименти з бісером, тестуючи, як і які номери можуть акумулювати світло і надалі світитися.
Чому я придбала саме цю нитку першою? По-перше, вона недорога, а по-друге, на котушці написано, що це бісерна нитка, і саме цей факт мене підкупив. Але перше, з чим я зіткнулася і що мені не дуже сподобалося - нитка легко рветься. Взявши її в два складання, вишила частину першого аркуша Карти бісеру, але розчарувалася, коли побачила в темряві світло - воно було тьмяним. Тому вирішила пошукати нитки інших виробників.
На одному з сайтів, що пропонують люмінесцентні нитки різних кольорів, я придбала велику бобіну на 4500 метрів білого кольору (фото нижче). Продавець сказав, що це китайська нитка для машинної вишивки. Отримавши і порівнявши її, результат був такий же як і з Спарк Бидс. Вона так само легко рвалася і світіння було тьмяним.
Наступною ниткою була німецька Madeira "Halloween", для машинної вишивки з намотуванням на котушку в 100 метрів. Скажу, що ціна перевищує попередні в десять разів точно. Ця нитка виявилася теж не дуже міцною, але краще двох попередніх. Взявши її в два складання, я вишила в каталозі бісеру ті ж серії, що вишивала ниткою Spark beads. Результат мене дуже порадував, була відчутна різниця. Бісер, вишитий ниткою Madeira "Halloween", світиться яскраво. Навіть взявши Madeira "Halloween" в 2 складання, а Spark beadS в 4-ри - все одно німецька нитка світилася яскравіше.
Тому поки що свій вибір я зупинила на німецькій нитці, хоча ціна на неї висока.
Тепер скажу про чеський бісер Preciosa, які ж номери можуть світитися.
На початку я думала, що бісер може світиться своїм кольором, тобто червоний - червоний, блакитний - блакитним і т. д. Але і тут мене чекало невелике розчарування, так як світилося все одним кольором - яскраво зелено-жовтим.
Далі, в процесі відшиву, я переконалася, що не весь бісер однаково світиться. Наприклад, в популярних серіях прозорих номерів (вона розташована на першому аркуші нашої Карти бісеру за 2018 рік) 00050,10..., 20...,30...,50..., 60..., 80..., 90... (всього налічує 38 номерів), добре і яскраво світяться тільки 8 номерів - 00050, 10020, 30030, 50100, 60000, 60010, 60030, 60150. Інші ж тьмяно або взагалі не світяться.
Або ж, якщо взяти два близьких за кольором жовтих прозорих номери Preciosa 80010 і 01181, то дає нитці накопичувати світло тільки 01181.
Здавалося б, прозорий бісер, а нитка може накопичувати світло тільки через декілька номерів. Швидше за все, це залежить від щільності матеріалу, з якого виготовляється бісер і його здатності пропускати світло.
Але є й цілі серії, які добре акумулюють світло, а потім світяться в темряві. Це чудово можна побачити в нашій Карті чеського бісеру, відшитій люмінесцентною ниткою, яка зможе допомогти Вам зорієнтуватися, який бісер використовувати для своїх ідей.
До мене часто звертаються, щоб я укомплектувала схеми бісером, який може світитися. Але, на жаль, не все так просто, і через це я пропоную вишити такою ниткою якісь елементи, силуети і не в кожну схему можна використовувати світлонакопичувальну нитку.